Co się jeszcze może wydarzyć

Projekt dotyczy współczesności, tego, co się wydarza teraz, jak to jest pokazywane i jak jest komunikowane. Materiały filmowe pochodzą z mediów społecznościowych. Parady, pochody, demonstracje różnych opcji politycznych, akcje artystyczne, kampanie społeczne dotyczące różnych obszarów życia. W przestrzeni z konstelacją dynamicznie zmieniających się obrazów pokazywane są zmontowane przez artystę zapisy filmowe tego, co aktualnie dzieje się̨ na ulicach i w różnych przestrzeniach publicznych, co jest rejestrowane, udostępniane i rozpowszechniane.

Efekt Facebooka z miliardami użytkowników na świecie i milionami w Polsce, w interpretacji Robakowskiego dotyczy przede wszystkim dystrybucji i redystrybucji przekazów wizualnych, otwarcia sceny niekontrolowanego przepływu informacji, na której każdy może być autorem, producentem czy dystrybutorem. Ta otwarta scena dostarcza obrazów rzeczywistości, wobec których sztuka współczesna staje się coraz bardziej bezradna. W tym wizualnym aktywizmie uruchamianym na rzecz różnych interesów społecznych i politycznych nie chodzi już o same obrazy ale o sposoby ich użycia i funkcjonowania.

W zmediatyzowanym społeczeństwie sieci ogólnie dostępne kanały komunikacji pozwalające na relacjonowanie rzeczywistości i wyrażanie własnej opinii są według artysty miejscem, gdzie toczy się najbardziej bezwzględna walka o obrazy rzeczywistości.

Kuratorzy: Bożena Czubak, Fabio Cavallucci

Wernisaż: 7 maja 2019, godz. 19:00
Wystawa trwa do 5 czerwca 2019
poniedziałek - niedziela, 14:00-19:00


Review on Contemporary Lynx (EN)

Review on Szum Magazine (PL)